Európa-bajnokság 2019

Ausztrália nyerte az Universiade női kosárlabda tornáját

2019.07.10. 22:02 | Nagyvilág

Nem született meglepetés a 2019-es Universiade női kosárlabda tornáján. A mezőnyből kiemelkedő, bombaerős csapattal érkező Ausztrália 80-72-re legyőzte az USA-t és ezzel elhódította az aranyérmet.

Jól indult a döntő Ausztrália számára, nem telt el 5 perc és 12-4-re vezettek. A Mississippi State intézményi csapatával versenyző amerikaiak a döntőig veretlenül meneteltek. A nagy tét ismeretében azonban teljesen elbizonytalanodtak. Az első negyed végén 23-15 állt az eredményjelzőn. A második szakaszra nagyot változott a mérkőzés képe. Rendezte sorait USA és többször is felzárkóztak egy pontra, a félidőben ennek megfelelően mindössze 37-36-ra mentek az ausztrálok.

Végül azonban 39-38 után lépett el ismét Ausztrália,10-4-es sorozattal 49-42-es előnyre tettek szert a játék minden elemében riválisuk fölé kerekedve. A harmadik negyed végére 66-48-ra módosult az állás és ezzel lényegében eldőlt a győztes kiléte. A záró szakaszban 80-61 után az ausztrál ünneplés közepette 11 pontot faragtak hátrányukból az amerikaiak. Abigail Wehrung 21, Lauren Scherf 16 egységig jutott.

A bronzérmet óriási meglepetésre Portugália hódította el, akik a 3. helyért kiírt összecsapáson Japánt verték hosszabbítás után.

USA - Ausztrália 72-80 (15-23; 19-14; 14-29; 24-14)