Európa-bajnokság 2019

Csehország lesz az ellenfél a negyeddöntőben

2019.07.10. 22:23 | Utánpótlás hírek

Ahogy arról nagy terjedelemben hírt adtunk, U18-as válogatottunk Belgium kegyőzésével kivívta a negyeddöntős szereplé jogát a szarajevói Európa-bajnokságon. A mezőny kiegyensúlyozottságát jól mutatja, hogy a mieink mellett még két párharc is ráadásban dőlt el.

A magyar válogatott a csütörtöki negyeddöntőben Csehországgal mérkőzik, akiknek szintén ráadásra volt szükségük a sikerhez. Litvániát győzték le 45 perces küzdelemben 64-59-re. Ezen a mérkőzésen sem alakult ki 6-7 pontnál nagyobb differencia egyik oldalra sem. A rendes játékidő végén a csehek 54-50-re mentek, egy triplával zárkózott Litvánia, akik két büntetővel meg is nyerhették volna a meccset. Végül ezekből az egyik ért célt. Jött a hosszabbítás, ahol cseh fölény rajzolódott ki.

Szintén ráadásban verték az oroszok a horvátokat. A többi párosításban viszont nagy különbség alakult ki. Franciaország 20 ponttal volt jobb Lengyelországnál. Lettország Izraelt verte 74-58-ra, a címvédő Németország kisebb meglepetésre, de megérdemelten 58-48 arányban bizonyult jobbnak Szerbiánál. A spanyolok 106-39-re kiütötték a házigazda bosnyákokat. Az olaszok pedig hasonló hangulatú meccsen 96-57-re a fehéroroszokat.

Franciaország - Lengyelország 75-54
Oroszország - Horvátország 83-81 h.u.
Lettország - Izrael 74-58
Németország - Szerbia 58-48
Magyarország - Belgium 83-73 h.u.
Spanyolország - Bosznia-Hercegovina 109-36
Litvánia - Csehország 59-64 h.u.
Olaszország - Fehéroroszország 96-57