Európa-bajnokság 2019

Veretlenül csoportgyőztes Jekatyerinburgban a magyar válogatott

2019.07.10. 12:45 | Magyarország

Szerdán délben lezárult a csoportkör Jekatyerinburgban a FIBA 3x3 WS negyedik állomásán. A magyar válogatott 15-13-ra legyőzte Fehéroroszországot, ezzel megnyerte csoportját. Az elődöntőben folytatják a mieink 16 óra 20 perctől.

Igazi csoportdöntőt követhettünk, ahol a szoros első percek után a fehéroroszok kerültek kisebb fölénybe. A mérkőzés középső szakaszában 9-6-ra elléptek. Innen viszont egy újabb fordulatot vett a rangadó és 11-10-re fordítottunk. A következő akcióból azonban ellenfelünk talált be duplából. Kifejezetten fordulatos, élvezetes meccs kerekedett. Talán a torna eddigi legjobbja.

Nagy volt a tét, hiszen a vesztesnek USA ellen azonnal pályára kellett lépnie a negyeddöntőben. A magyar lányok kezelték ezt higgadtabban. Az utolsó másfél percben 13-12 után Papp Klaudia két találatával fordítottunk, majd a 15-13-as végeredményt Böröndy Vivien alakította ki.