Európa-bajnokság 2019

Statisztika: Franciaország - Magyarország 56-67

2019.07.13. 22:43 | Utánpótlás hírek

A magyar U18-as válogatott bejutott a 2019-es szarajevói korosztályos Európa-bajnokság döntőjébe. Völgyi Péter együttese az elődöntőben végig vezetve remek játékkal 67-56-ra legyőzte Franciaországot.

Kiválóan kezdett a magyar csapat, már a második szakaszban elérte az 5-7 pontot az előny. A 31-28-as félidőt követően a harmadik negyedben 34-33-nál rövid ideig átvette a vezetést riválisunk. Innen azonban 10-2-es futással újra a magyar csapat került előnybe. Az ekkor megszerzett vezetést a mieink már nem adták ki a kezükből és 67-56-os sikerrel kivívták a döntőbe jutást. A vasárnap 19 óra 45 perckor kezdődő Európa-bajnoki fináléban Olaszország lesz a rivális. Dombai Réka 16 ponttal, 7 lepattanóval és 7 gólpasszal zárt. Varga Alíz pedig 10 ponttal és 10 lepattanóval dupla-duplát ért el.