Európa-bajnokság 2019

10 pontos siker Hollandia ellen

2019.07.20. 21:16 | Utánpótlás hírek

Szombaton este lejátszotta első felkészülési mérkőzését Hollandia ellen az U20-as válogatott. Gáspár Dávid együttese 87-77-es győzelmet aratott.

Jól kezdett válogatottunk, az első negyedben 16-9-re is vezettünk. A folytatásban ugyan átvette a vezetést riválisunk, de az első 10 percet Czukor Dalma triplája zárta, amivel 24-23-nál újra a mieink jártak előrébb. A második szakaszban sem alakult ki nagy differencia a felek között. A hollandok 41-36-nál kisebb lépéselőnybe kerültek, de innen a félidőt 10-2-es sorozattal zártuk. Ebben a futásban két hármast is feljegyezhettünk. Összesen az első 20 percben ötször bizonyult eredményesnek távolról a magyar együttes, melyben Pusztai Petra és Czukor Dalma 10-10 pontnál járt. A lepattanókban ugyan hátrányban voltunk, de a 12 szerzett labdára lehetett építeni.

A harmadik szakaszban sokáig nem alakult ki nagy különbség a felek között, majd 62-61 után 8-0-s futással 70-61-re léptünk el. Az ekkor megszerzett előnyből pedig 6 pont a negyedik negyed kezdetére is megmaradt. A 70-64-ről induló periódus első négy pontját is a hollandok jegyezték, de a folytatásban újra elszakadtunk 78-70-re. A hollandok jó távoli dobásokkal igyekeztek a lépést tartani. Összességében azonban a vezetés és a siker nem forgott veszélyben. A 87-77-es győzelmünk alkalmával a 18 pontos Tóth Orsolya lett a legeredményesebb, míg Kányási Veronika 16 egységig jutott. A két csapat vasárnap is összeméri az erejét.

Magyarország – Hollandia 87-77 (24-23, 22-20, 24-21, 17-13)