Európa-bajnokság 2019

Egypontos győzelem Csehország ellen

2019.08.10. 20:08 | Utánpótlás hírek

A magyar U16-os válogatott szombaton második felkészülési mérkőzését is lejátszotta Csehország ellen. Igor Skocovcki együttese 67-66-os győzelmet aratott.

A pénteki döntetlen után szombaton is kiegyenlített mederben folytatódott a találkozó. Az első negyed végén 12-11-re vezettünk. A második szakaszban 17-17 után a csehek kerültek fölénybe, 10-0-s futást mutattak be. A félidőben pedig erre építve 27-20-ra mentek a vendégek. A harmadik negyedben jelentősen feljavult támadójátékunk. Ebben a szakaszban 28 pontot szereztek a mieink és a játékrész végére 48-43-ra fordítottunk. A záró szakaszban 63-51-re is vezettünk. Innen a csehek 64-64-nél utolértek minket, majd 66-65-re fordítottak is. Végül Renczes Rebeka szerezte a győztes találatot.

Magyarország - Csehország 67-66 (12-11, 8-16, 28-16, 19-23)