U18-as Európa-bajnokság 2017, Sopron

Európa-bajnokság 2017

« 1 2 3 »
Szombaton kerül sor a 2017-es női kosárlabda Európa-bajnokság elődöntőire, illetve ekkor rendezik az 5-8. helyért zajló párharcokat.
Csütörtökön rendezték a 2017-es csehországi női kosárlabda Európa-bajnokság negyeddöntőit a prágai O2 Arénában.
A francia válogatott 67-40-re legyőzte Szlovákiát az Európa-bajnokság negyeddöntőjében és ezzel kivívta az elődöntős szereplés jogát.
Spanyolország jutott be harmadikként a 2017-es női kosárlabda Európa-bajnokság elődöntőjébe. A spanyolok 67-47-re győzték le a letteket.
Óriási meglepetésre Görögország 84-55-re legyőzte Törökországot és ezzel bejutott a 2017-es Európa-bajnokság elődöntőjébe.
Belgium az első elődöntős az Európa-bajnokságon. A negyeddöntőben végig vezetve 79-66-ra győzték le Olaszországot.
A tét óriási, hiszen az elődöntőbe kerülés mellett a győztes csapatok már biztosan kvalifikálják magukat a jövő évi Világbajnokságra.
Kedden este lezárultak a nyolcaddöntők a 2017-es női kosárlabda Európa-bajnokságon. A torna csütörtökön Prágában immár az impozáns O2 Arénában folytatódik, ahol a negyeddöntőket rendezik.
A magyar válogatott 49-48-as vereséget szenvedett Olaszországtól a 2017-es Európa-bajnokság nyolcaddöntőjében. Ezzel a mieink számára lezárult az idei kontinenstorna.
Görögország 62-58-ra legyőzte Oroszországot a 2017-es Európa-bajnokság nyolcaddöntőjében. Ezzel eldőlt, hogy Szerbia után még egy nagyhatalom biztosan lemarad a 2018-as spanyolországi Világbajnokságról.
Szlovákia 82-68-ra legyőzte Ukrajnát és ezzel bejutott a 2017-es női kosárlabda Európa-bajnokság negyeddöntőjébe, ahol Franciaországgal mérkőzik.
Lettország kisebb meglepetésre, de a mérkőzés képét tekintve teljesen megérdemelten 75-70-re legyőzte a címvédő Szerbiát és ezzel bejutott az Európa-bajnokság negyeddöntőjébe. Szerbia búcsúzott a tornától.
Kedden este 20 óra 30 perctől a magyar válogatott Olaszországgal mérkőzik a 2017-es női kosárlabda Európa-bajnokság nyolcaddöntőjében.
Kedden rendezik a nyolcaddöntőket a 2017-es női kosárlabda Európa-bajnokságon. A magyar válogatott 20 óra 30 perctől Olaszországgal mérkőzik.
Hétfőn este lezárult a csoportkör a 2017-es női kosárlabda Európa-bajnokságon. Maradtak nyitott kérdések az utolsó fordulóra, melynek teljes összefoglalója az alábbiakban olvasható.
A legjobb nyolc közé jutásért Olaszországgal mérkőzik a magyar válogatott kedden. A B-csoport záró mérkőzésén az olaszok 68-61-re legyőzték Szlovákiát.
Franciaország 70-63-ra legyőzte Görögországot a C-csoport záró meccsén. Ezzel a franciák megnyerték a négyest, míg mögöttük hármas körbeverés alakult ki, ahol Szerbia és Görögország jutott tovább, a második, illetve a harmadik helyen.
Oroszország 78-54-re legyőzte Montenegrót a D-csoport záró mérkőzésén és ezzel megszerezte a belgák mögötti második helyet.
A cseh válogatott 67-63-ra legyőzte Spanyolországot az A-csoport záró mérkőzésén. A találkozónak nem volt tétje, de a csehek nagyot küzdve szépen zárták a szereplésüket.
A C-csoport sorsdöntő mérkőzésén Szerbia 88-69-re legyőzte Szlovéniát és ezzel bebiztosította továbbjutását.