Lengyel bravúr Salamancában

:

:

A Sopron fontos franciaországi gyõzelmérõl és a Gyõr papírforma valenciai vereségérõl, illetve a délutáni találkozókról már beszámoltunk. Ezeken felül még négy összecsapást rendeztek. Az alábbiakban a szerdai játéknap összefoglalója következik.

Az A-csoportban a Gyõr Valenciában szenvedett 37 pontos vereséget, a Jekatyerinburg a Gdyniát, a Galatasaray pedig a VICI Aistest verte a papírformának megfelelõen. A csoport negyedik mérkõzésén az USK Praha a Bourges együttesét látta vendégül és gyõzte le 4 ponttal. Szinte végig fej-fej mellett haladtak a csapatok. A két gárda között 6 pontnál nagyobb differencia az egész mérkõzés folyamán nem alakult ki.

Endene Miyem bravúros duplája után az utolsó 48 másodpercbe 69-69-es állásról érkeztek a csapatok. A francia válogatott klasszisa azonban a csehek következõ támadásánál is fõszereplõ volt, ekkor ugyanis szabálytalankodott Viteckovával szemben, aki mind a két büntetõt értékesítette. 71-69 után a sérülésébõl felépült DeLisha Milton-Jones szerzett labdát, majd a szintén hosszabb kihagyás után visszatérõ Celine Dumerc ütött oda Ticha Penicheiro-nak. A veterán portugál klasszis nem hibázott, így nyert a cseh bajnok. A prágaiak legeredményesebbje Katerina Elhotova volt 15 ponttal.

VICI Aistes - Galatasaray 66-84 (13-19, 16-26, 14-20, 23-19)
UMMC Jekatyerinburg - Lotos Gdynia 79-56 (22-14, 24-11, 17-21, 16-10)
ZVVZ USK Praha - Bourges Basket 73-69 (18-14, 15-22, 17-13, 23-20)
Ros Casares Valencia - Uni Seat Gyõr 80-43 (29-7, 23-15, 15-13, 13-8)

8. UNI SEAT GYÕR	      8	  1/7	524/672	9

A B-csoportban a Sopron franciaországi fellépése mellett a Salamanca látta vendégül a CCC Polkowice gárdáját. Ez a találkozó a forduló, sõt az alapszakasz egyik legnagyobb meglepetését hozta. A lengyelek 85-78 arányban nyertek Spanyolországban. A papírformának megfelelõen indult a mérkõzés és 4 perc után 17-6-nál már 11 ponttal vezetett a Salamanca. Az elsõ negyed végére azonban 24-22-re zárkózott fel a Polkowice. Igencsak lendületbe jöttek a vendégek, akik ezt követõen a második etapot 15 ponttal nyerték és a szünetre 48-35-re léptek el.

Már a szünetben érett a meglepetés, amely a harmadik negyed végére már kézzelfogható közelségbe került. A címvédõ ugyanis ebben a szakaszban mindössze 3 ponttal tudta csökkenteni a hátrányát, így a negyedik etap 67-57-rõl érkezett el. A záró felvonásban 77-76-nél az utolsó két perce fordulva 1 pontra zárkózott fel a Salamanca, de a házigazdának gyõzelmi esélyei nem voltak. A döntõ pillanatokban Perovanovic nem hibázott a vendégeknél, míg a Salamancánál mindössze a 22 pontos Erika és a 14 pontos Bonner játékában volt átütõ erõ, de õk a végjátékra teljesen elfogytak. A lengyelek ezzel a sikerrel életben tartották esélyeiket a rájátszásra, míg a Salamanca sorozatban második vereségét szenvedte el. A Polkowice gyõzelmébõl Evanthia Maltsi 28 ponttal vette ki a részét. Vajda Anna 4 percet kapott, ez idõ alatt leszedett 2 lepattanót.

„Azért veszítettünk, mert nem koncentráltunk megfelelõen. A játékosaim mentálisan fáradtak és többen sérültek is. A folytatatásban jobban kell koncentrálnunk.”
– értékelt röviden Lucas Mondelo.

Tarbes GB - UNIQA Euroleasing Sopron 67-76 (20-22, 21-19, 12-16, 14-19)

7. TARBES GESPE BIGORRE	     7	 0/7	429/527	7

A C-csoportban a Szpartak Moszkva átgázolt a Brnón. A csoport rangadóján a Wisla Krakow 72-69-re nyert Kassán. Érdekes találkozó volt, a lengyelek hamar nagy elõnyre tettek szert. Egy negyed után már 27-19-re vezettek és ezt szinte végig tartották is. A negyedik szakasz 63-54-es lengyel elõnyrõl kezdõdött. A hazaiak azonban 4 perccel a lefújás elõtt 65-65-nél kiegyenlítettek. A fordulatos végjátékban érvényesült a tapasztalt krakkói játékosok rutinja. Nicolle Powell döntõ helyzetben értékesített egy duplát, majd Erin Philips hibátlanul büntetõzött. Erre válaszul a hazaiak sorra szórták el a labdákat, de még így is az utolsó támadásnál egy triplával egyenlíthetett volna a Kassa. Natalia Vieru dobása azonban nem talált utat a gyûrûbe. A krakkóiak legeredményesebbje a 25 pontos Nicole Powell volt.

A csoport harmadik összecsapásán a zseniális napot kifogó Sandra Mandir (16 pont, 13 lepattanó) vezérletével a Gospic 67-52-re verte a Rivas Ecopolist. A hazaiak a szünetben már 13 ponttal vezettek és a madridiakban egyáltalán nem volt benne a fordítás. A harmadik negyedben már a 19 pontot is elérte a differencia. A spanyoloknál Asjha Jones (17 pont) és Jelena Dubljevic (14 pont) mellett senkiben sem volt pont és a lepattanókért folytatott csatát is 44-35 arányban elveszítették a madridiak.

„Ha az ellenfelünknél sincs extra képességû center, akkor jobban tudunk érvényesülni. A gyors játék nekünk kedvez. A Rivas Európa egyik legjobb csapata, örülünk, hogy kétszer le tudtuk gyõzni õket ebben a szezonban. Most kezdõdött az alapszakasz második köre, mindent megteszünk a gyõzelemért a folytatásban is.” – összegzett Stipe Braliæ a Gospic vezetõedzõje.

Gospic CO - Rivas Ecopolis 67-52 (20-13, 18-12, 19-18, 10-9)
Szpartak Moszkva Vidnoje - Frisco Brno 97-62 (33-7, 21-20, 24-21, 19-14)
Good Angels Kosice - Wisla Can-Pack 69-72 (19-27, 19-14, 16-22, 15-9)