Orosz-ausztrál, amerikai-spanyol elõdöntõk lesznek az U19-es Világbajnokságon

:

:

Pénteken került sor az U19-es Világbajnokság negyeddöntõire, melyeken érvényesült a papírforma.

A felsõ ágon Ausztrália 83-46-ra verte Kínát. Az ausztrál csapat már a félidõben 20 ponttal vezetett és a sikerük gyakorlatilag egy percig nem volt kérdés. Árulkodó adat, hogy minden nevezett játékosuk pályára lépett és öten is kétszámjegyû pontot értek el.

Az ausztrálok ellenfele az elõdöntõben a házigazda Oroszország lesz, akik 68-48-ra múlták felül Franciaországot. A gallok a második negyedet rontották el, amikor mindössze 7 pontot szereztek. A félidõben már 33-20-ra vezettek az oroszok, akiknél Raisa Musina 100%-os dobásmutatóval zárt. Mezõnybõl hétbõl hét kísérlete volt sikeres és mind a négy büntetõje is utat talált a gyûrûbe.

Az alsó ágon az Egyesült Államok a papírformának megfelelõen 93-45-re verte Kanadát. Itt már a félidõben 55-17 állt az eredményjelzõn. Az amerikaiak a fináléba kerülésért Spanyolországgal találkoznak, akik nagy csatában 70-66-ra múlták felül Belgiumot. A spanyolok a harmadik negyedben már 11 ponttal is vezettek és ezen elõnyüket a záró szakaszban sokáig tartották. 70-61 után azonban az utolsó két és fél percben nem találtak be és így a belgák az utolsó másodperceket izgalmassá tették.

Kína – Ausztrália 46-83
Spanyolország – Belgium 70-66
Oroszország – Franciaország 68-48
USA – Kanada 93-45