Spanyol bajnok a Salamanca

:

:

Pénteken este rendezték a Spanyol bajnokság döntõjének második mérkõzését. A Salamanca 67-66-ra legyõzte a Rivas Ecopolist és ezzel 2-0-s összesítéssel megszerezte a bajnoki címet. A mérkõzést a Salamancának Le’Coe Willingham utolsó másodperces büntetõkkel nyerte meg.

Szerdán a döntõ elsõ felvonásán a Salamanca meglepetésre igen nagy különbséggel tudott nyerni a Rivas Ecopolis otthonában, így hazai pályán a bajnoki cím megszerzéséért léphetett pályára. Teljesen telt ház és fantasztikus hangulat fogadta a csapatokat. A Rivas azonban hamar egyértelmûvé tette, hogy nem adta fel a döntõt. Vajda Anna és Henry találataival 8-0-ra léptek el. Ekkor a hazai szakvezetõ azonnal idõt is kért. A Salamanca elsõ pontjait Willingham szerezte büntetõbõl, de a két gárda között beállt a különbség. 10 perc után 19-10-es állást regisztrálhattunk.

A második negyedben Kurasova kezdte a pontgyártást és a Rivas már 28-15-re vezetett. Ekkor ismét hazai idõkérés következett, de a végül 17 pontig jutó Kurasova megint megvillant és az alapszakaszgyõztes ekkor már 35-17-es elõnybe került. Paola Ferrari hozta vissza a hazai reményeket, aki sorozatban 5 pontot szerzett. 35-22-nél már érkezett a Rivas szakvezetõjének idõkérése. A félidõben 38-24 állt az eredményjelzõn. Az állás egyértelmûen bíztató volt Honti Katáék számára, ugyanakkor Anna Cruz bokasérülést szenvedett és már nem térhetett vissza.

A harmadik negyedet a Salamanca kezdte 8-0-val és ezzel 38-32-re módosult az állás. A Rivas kosárcsendjét Honti Kata törte meg és 43-32-nél ismét 10 pont felett járt a differencia. A folytatásban egy 6-0-s hazai széria következett és ezzel a Salamanca látótávolságba ért. Hogy nem lett szorosabb a harmadik negyed vége, az Kurasova 2+1-es helyzetének köszönhetõ.

Az 50-40-rõl induló negyedik negyed drámai fordulatokat hozott. Nagyon bekezdett a Salamanca, a hazaiak igyekeztek megragadni az utolsó esélyt a fordításra. A játékrész felénél 56-51-nél mindössze 5 pont volt a két alakulat között. Ezt követõen Honti Kata volt eredményes triplából és betalált Vajda Anna is. Az utolsó két percbe 61-57-rõl érkeztek a felek. A hajrában fej-fej mellett haladt a két gárda.

Hét másodperccel a lefújás elõtt 66-65-re ment a Rivas. Egy támadásra volt lehetõsége a Salamancának. Az elsõ hazai kísérlet lejött a gyûrûrõl, majd a lepattanóért folytatott csatában egy Rivas szabálytalanságot fújtak a játékvezetõk. Igaz, eközben megszólalt a végsõ dudaszó. Hosszas videózás következett. Végül Le’Coe Willingham dobhatott két büntetõt. Mindegyik pontos volt, így bajnok lett a Salamanca.

A Rivas színeiben két magyar válogatott játékos szerzett ezüstérmet. A döntõ második mérkõzésén Honti Kata 26 perc alatt 8 pontot és 5 lepattanót jegyzett, míg Vajda Anna neve mellé 33 perc alatt 12 pont és 4 lepattanó került.

Perfumerias Avenida Salamanca – Rivas Ecopolis 67-66
Az egyik fél második gyõzelméig tartó párharc végeredménye 2-0 a Perfumerias Avenida Salamanca javára.