Csütörtökön este lezárult Spanyolországban Girona és a Zaragoza elődöntő párharca. A Girona a második sikerét is megszerezte és ezzel bejutott a fináléba.
Nem borult a papírforma, a Salamanca másodszor is nagy különbséggel verte az UNI Ferrol-t a spanyol elődöntőben.
A Salamancához hasonlóan a Girona is könnyedén érvényesítette fölényét az elődöntő párharc első felvonása alkalmával.
Megkezdődött Spanyolországban a Salamanca és az UNI Ferrol elődöntő párharca. A címvédő 95-56-ra kiütötte riválisát.
A legnagyobb esély Salamanca – Girona fináléra van, de mindkét élcsapatnak nehéz dolga lehet az elődöntőben.
Csütörtök este rendezték a még nyitott negyeddöntő párharc sorsdöntő harmadik mérkőzését, melyen a Mann Filter 73-62-re legyőzte az IDK Gipuzkoát.
Vasárnap este rendezték Spanyolországban az egyik fél második győzelméig tartó negyeddöntő párharcok második meccseit.
Spanyolországban csütörtökön rendezték az egyik fél második győzelméig tartó negyeddöntők első mérkőzéseit.
A hétvégén három hét szünet után folytatódnak a spanyol második vonal küzdelmei. Az alapszakasz utolsó két fordulóját rendezik, melyet április végén már a nyolcas döntő követ.
Az alapszakasz első két helyezettje a Salamanca és a Girona kiemelt, így már elődöntősként ellenfélre vár.
Az IDK Gipuzkoa a hivatalos honlapján bejelentette, hogy az hazánkban is éveket eltöltő Iva Brkic a 2018/2019-es évadra is aláírt a csapathoz.
Szombaton este a spanyol élvonalban az alapszakasz utolsó fordulóját rendezték. Megvannak a rájátszás első körének párosításai.
A hétvégén a 25. fordulóra került sor a spanyol élvonalban. Az alapszakasz utolsó előtti körében véglegessé vált a tabella első négy helyezettjének sorrendje, viszont az 5-7. pozíció között még bármi lehet.
Immár matematikailag is eldőlt, hogy a Salamanca nyeri az alapszakaszt és a második helyen a Girona előnye is behozhatatlan az üldözőbollyal szemben.
A hétvégén a 23. forduló küzdelmeit rendezték Spanyolországban. Meglepetés nem született az élmezőnyben.
A hétvégén a 22. forduló mérkőzéseire került sor a spanyol élvonalban. Az első hat csapat szállította a győzelmeket. Eldőlt, hogy a Movistar Estudiantes lesz az egyik kieső.
A hétvégén a 21. forduló küzdelmeit rendezték a spanyol élvonalban. A tabella első négy helyezettje nem botlott.
Szerdán este a 20. fordulót rendezték a spanyol élvonalban. A Salamanca és a Girona sima győzelmet aratott, de volt hosszabbítás és utolsó másodperces döntő tripla is.
A hétvégén a spanyol élvonal 19. fordulójára került sor. A tabella első négy helyezettje nem botlott, így a sorrend sem változott az élcsapatok között.
A spanyol válogatott egykori klasszisa vasárnap délután történelmet írt edzőként. A spanyol férfi kosárlabda profi liga, az ACB Liga Endesa történetének ‏első női edzőjeként mutatkozott be.